09:00

Przerwa kawowa & Rejestracja

09:45

Welcome Speech

Damian Kwiek,
Dziennikarz
10:00

IDC Keynote: Infrastruktura albo chmura? A może infrastruktura i chmura?

Jaroslaw Smulski,
Senior Program Manager, Systems & Infrastructure Solutions, Poland
Ewa Zborowska,
Research Manager, IT Services, Poland and Baltics
10:30

Realize Your Technology Future

Tom O’Reilly,
CTO EMEA for the Converged Platforms & Solutions Division, Dell EMC
IT must transform and become more efficient, driving costs savings to help fund a new generation of digital applications. The data center must modernize – embracing architectures that scale-out, are software-defined, cloud enabled and trusted. Converged and Hyperconverged systems accelerate this modernization and lay down the right foundation for IT to then automate, transform operations and ultimately deliver their services as a Hybrid Cloud.
10:50

Sieć - infrastrukturalny fundament SDDC

Arkadiusz Giedrojc,
Director CEE & Greece, Arista Networks

Wiele firm buduje lub modernizuje infrastrukturę IT Centrum Przetwarzania Danych w ramach koncepcji Software Defined Data Center (SDDC). Robią to, aby powoływać i dostarczać usługi IT w oparciu o koncepcję chmury obliczeniowej. Jednym z problemów - na które napotykają - jest niewydolność sieci komputerowej i jej niedopasowanie do koncepcji Programowalnej Infrastruktury (Infrastructure as a Code). Na podstawie rozwiązań firmy Arista zostanie przedstawione, jakie najważniejsze cechy musi posiadać sieć komputerowa, aby stać się infrastrukturalnym fundamentem programowalnego Centrum Przetwarzania Danych.

11:10

Infrastruktura IT w odczuciach użytkownika końcowego

Tomasz Bartel,
Country Manager Poland, Riverbed Technology

Żadna współczesna organizacja nie jest w stanie działać bez IT, które stało się dostawczą kluczowych usług biznesowych. Naszymi klientami są użytkownicy końcowi systemów IT, a wzajemne umowy SLA definiują zasady współpracy. To od ich (użytkowników) potrzeb, opinii a także subiektywnego odczucia, zależą często wielomilionowe inwestycje w infrastrukturę. Nowa aplikacja, serwer lub sieć są często odpowiedzią na rosnące wymagania użytkowników końcowych. Czy jednak potrafimy właściwie ocenić ich odczucia, potrzeby i wymagania? Czy subiektywna opinia, że coś działa za wolno, jest wystarczającym usprawiedliwieniem inwestycji?

11:30

Architektoniczne spojrzenie na nowoczesną infrastrukturę IT

Maciej Lelusz,
CEO, Inleo Sp. z o. o.

Każda aplikacja – rdzeniowa, niezwykle krytyczna, czy też mniej krytyczna, lub nawet ta lekko zapomniana, archiwalna wymaga infrastruktury. Rzeczoną infrastrukturę możemy zrealizować na niewyobrażalnie wiele sposobów – od monolitycznych struktur opartych o serwery fizyczne, poprzez wysoce zautomatyzowane środowiska wirtualne, po usługi, czy też funkcje kupowane w chmurze. Można wszystko. Tylko pytanie czy trzeba… Spójrzmy na infrastrukturę przez pryzmat aplikacji i potrzeb jej użytkowników, stwórzmy nowoczesne środowisko IT w oderwaniu od konkretnej infrastruktury.

11:50

Coffee Break

12:20

Software Defined Data Center - nowoczesne podejście do systemów przetwarzania danych

Jakub Roguski,
Sales Engineer, Data Center Group, Lenovo Global Technology Poland Sp. z o.o.

Software Defined Data Center to przyszłość systemów przetwarzania danych, jednakże planując tego typu rozwiązania trzeba brać pod uwagę zarówno potrzeby funkcjonalne, pojemnościowe i wydajnościowe, jak też stopień przygotowania użytkowników na nowe rozwiązania. Lenovo patrzy na to zagadnienie całościowo i oferuje użytkownikom bezpieczną ścieżkę wejścia w nowe technologie.

12:40

Przyszłość zaczyna się dziś czyli jak nowoczesna infrastruktura mobilna pomaga w życiu codziennym

Marcin Ścieślicki,
CEE Aruba Category Manager, Aruba

 

Jeszcze parę lat temu filmy takie jak Raport Mniejszości czy Mission Impossible były i przez wielu do dzisiaj są traktowane jako science-fiction. Jednak technologia która się w ciągu zaledwie tych kilku lat rozwinęła – a głównie wokół rozwiązań mobilnych i bezprzewodowych oraz ich łączności z ładnie nazwanym internetem rzeczy sprawia, że wiele ze zdarzeń oglądanych na tych filmach już dzisiaj jest możliwe do użycia a co więcej w wielu miejscach już działa. Dzięki tego typu wdrożeniom i „żyje się lepiej” – czy w biurze czy na ulicy czy w domu ale i podobnie jak z innymi nowoczesnymi technologiami otwierają się też nowe źródła przychodów.

Podczas tej krótkiej prezentacji porozmawiamy o tym co i jak należy zrobić aby nasze środowisko już dzisiaj było jak z przyszłości, jak dobrze tą infrastrukturę połączyć z istniejącą automatyką budynkową i systemem „digital-signage”  tak aby osiągnąć „dobrą zmianę” i zrobić to całkowicie dla nas jak i dla naszych użytkowników bezpiecznie.

 

13:00

Infrastruktura i usługi – 6 przewag konkurencyjnych w jednym klastrze data center

Bolesław Kraus,
Prezes zarządu, 3S BOX S.A.

Jak wykorzystaliśmy synergię infrastruktury i usług tworząc unikalne rozwiązanie pt. „Klaster 3S Data Center”? Jakie przewagi konkurencyjne wynikają z połączenia 5 obiektów data center znajdujących się w 3 odrębnych geograficznie lokalizacjach (Katowice, Kraków, Warszawa)? W prezentacji znajdą się również informacje dotyczące najnowszego obiektu wchodzącego w skład klastra – 3S BOX w Warszawie. Na jego przykładzie zostanie omówionych 6 przewag konkurencyjnych data center: lokalizacja, bezpieczeństwo energetyczne, przyłącza światłowodowe, innowacyjne rozwiązania, bezpieczeństwo fizyczne i technologiczne oraz synergia wynikająca ze współpracy w ramach Grupy 3S.

13:20

Ubezpieczenie na chmurę: Jak infrastruktura pomaga przejść bezpiecznie drogę do chmury

Paweł Gregorczyk,
Sales Consulting Team Leader, Oracle Polska

Prezentacja odpowie na następujące pytania:

  • Dlaczego ogromne znaczenie ma korzystanie z tych samych rozwiązań po stronie ‘on-premise’ oraz chmury publicznej?
  • Dlaczego organizacje powinny skupić się na bezpieczeństwie danych i w jaki sposób to zrobić? 
  • Jakie korzyści przynosi uruchamianie oprogramowania Oracle na sprzęcie Oracle?
13:40

Edge computing

Paweł Wróbel,
Senior Solution Data Center Architect, APC by Schneider Electric
14:00

Nowoczesne data center. Tropem M.A.T. Wdrożenie rozwiązań Dell EMC w DB Schenker

Jacek Siekiński,
Senior Systems Engineer, Dell EMC
Piotr Kałużny,
IT Architect, DB Schenker
14:20

Lunch at DemoZone

Kontakt

name

MAGDALENA BRANDT

Starszy menedżer konferencji

mbrandt@idc.com

+48 22 548 40 74

name

MARCIN KNIEC

Starszy menedżer kont

mkniec@idc.com

+48 883 342 879